Rymanów-Zdrój to średnie uzdrowisko postawione w północnej części Beskidu Niskiego. Gości w niezwykłej dolinie potoku Tabor a objęte jest lesistymi, stromymi stokami Zamczysk i Mogiły. Włożone w przeciwnej połówce XIX w. uzdrowisko specjalizuje się w działaniu dzieci, i ponadto w terapiach głów z infekcjami układu krążenia, dróg oddechowych, nerek i członków ruchu. Za datę założenia uzdrowiska przewiduje się rok 1876 r., gdy więc Anna Potocka podczas spaceru po lesie z dziećmi znalazłam źródło wody, o, jak pokazało się po badaniach, wielkim stężeniu jodu i żelaza. W innych latach przeprowadzane były sprawdzania nowych źródeł, którym panował chemik Tytus Sławik. Wokół odkrywanych zdrojów zaczęto planować uzdrowisko, które zadebiutowało na wystawie fizycznej w Krakowie w 1882 r. Bardzo łatwo zaczęto tu sanatorium dziecięce, jednocześnie powstawały te wille zdrojowe budowane według projektów szwajcarskich, i ponad zalewem Tabor wytyczono park z ulicami spacerowymi. Z pierwszej zabudowy Rymanowa-Zdroju do naszych klimatów zostało niewiele, ze motywu na ostatnie, że przetoczył się tędy przód I oraz II wojny światowej. Dziś zobaczyć można niemało przebudowanych dość szybko uzdrowiskowych willi, w aktualnym Opatrzność, Marię lub Biały Orzeł oraz zbudowany w dwudziestoleciu międzywojennym kościół św. Stanisława. Dziś Rymanów-Zdrój to kameralne, całoroczne uzdrowisko z malowniczym, niedawno wyremontowanym parkiem zdrojowym, wybierającym się wzdłuż Taboru. Istnieje tu spokojnie i cisza, co sprzyja oddechowi i rehabilitacjom. Nowoczesne zabiegi medyczne można wymieniać spacerami po stronie. Wokół uzdrowiska wytyczono wiele ścieżek spacerowych z mieszkaniami wypoczynku. Towarzyszą one na lokalne wzgórza do pobliskiego Iwonicza Zdroju lub do nieistniejącej już wsi Wołtuszowa. Przy wybranych z nich postawiono aparaty do ćwiczeń, tworząc szlaki wymieszane z siłownią na długotrwałym powietrzu.

Oferujemy Państwu apartamenty - samodzielne pomieszczenia z podstawowymi przejściami z zewnątrz budynku, pozwalającymi wrażenie dyskrecji, komfortu i zabezpieczenia pobytu.

Hotele w indywidualnym serca Rymanowa Zdroju w otoczeniu Parku Zdrojowego, to młoda strefa uzdrowiskowa gwarantująca spokojny wypoczynek, nawołująca do spacerów oraz aktywnego wypoczynku. Możliwość zastosowania z ambulatoryjnych zabiegów leczniczych podawanych przez hotele rymanów zdrój Uzdrowisko Rymanów.

Mieszkania układają się z salonu, sypialni, w wszyscy wyposażonej kuchni czy dodatku kuchennego, łazienki oraz tarasu lub balkonu.

We globalnych miejscach bezpłatny, bezprzewodowy Internet Wi-Fi. Do możliwości Małżeństwa jest ogródek z środowiskiem do grillowania, zamykane pomieszczenie garażowe na rowery, samochody oraz liczna pralka. Miejsca postojowe przy działek czy na recepcie osiedlowej.

Informacje

Kategoria: Usługi

Tagi dla artykułu

usługi